Wakacyjny ulubieniec, czyli serum multinawilżające GdanSkin z Ziaji.


Siemaneczko!

Niedawno Ziaja wypuściła na rynek ciekawą serię GdanSkin. Mijałam na półce te produkty kilka razy, aż w końcu nie wytrzymałam i w moim koszyku wylądowało Serum multinawilżające. Co mogę o nim powiedzieć po miesiącu używania?














Kolejny raz zacznę od składu. Na końcu charakterystyki składników jest podsumowanie

Aqua (Water), Glycerin, Isononyl Mannuronate, Dimethicone, Olive Oil PEG-7 Esters, Sodium Polyacrylate, Saccharomyces/Zinc Ferment, Saccharomyces/Copper Ferment, Saccharomyces/Magnesium Ferment, Saccharomyces/Iron Ferment, Saccharomyces/Silicon Ferment, Soluble Collagen, Helichrysum Stoechas Flower Extract, Propylene Glycol, Marrubium Vulgare Extract, Diazolidinyl UreaMethylparaben, Propylparaben, Parfum (Fragrance), HydroxycitronellalAlpha-Isomethyl Ionone, Coumarin, Limonene, Linalool.


Aqua. Woda
Glycerin. Humektant. Potrafi przenikać przez rogową warstwę naskórka, transportuje składniki aktywne w głąb skóry. Łagodzi podrażnienia, przyspiesza regenerację uszkodzeń, zmiękcza naskórek. Jest substancją uważaną za bezpieczną pod kątem alergenów, ale z własnego doświadczenia wiem, że są osoby na nią uczulone. 
Isononyl Mannuronate. Emolient. Zapobiega odparowywaniu wilgoci.
Dimethicone. Emolient suchy. Olej silikonowy. Ma działanie osłonowe, chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Tworzy warstwę, która daje poczucie gładkości i zapobiega utracie wody. Nie wykazuje działania alergennego, ale może być komedogenny. Ze względu na to, że nie jest zmywalny wodą, może się "nadbudowywać" i blokować pory. Jego stężenie w kosmetykach pielęgnacyjnych wynosi zazwyczaj ok 3-5%.  
Olive Oil PEG-7 Esters. Naturalny emulgator. Wygładza i nawilża skórę.
Sodium Polyacrylate. Stabilizator. Zapobiega rozwarstwianiu się emulsji. Może mieć niewielkie działanie komedogenne. żółty
Saccharomyces/Zinc Ferment. Wyciąg z drożdży z obecnością jonów cynku.
Saccharomyces/Copper Ferment. Wyciąg z drożdży w obecności jonów miedzi. Ma właściwości antyoksydacyjne. Jest silnym przeciwutleniaczem, stymuluje produkcję elastyny.
Saccharomyces/Magnesium Ferment. Sfermentowany jonami magnezu hydrolizat grzybów cukrowych. Składnik, który jest transporterem tlenu do komórek skóry. Nawilża, odżywia, wspomaga przemianę materii i regeneruje skórę. Antyoksydant. Chroni skórę przed szkodliwym wpływem środowiska, łagodzi alergie i stany zapalne. 
Saccharomyces/Iron Ferment. Wyciąg z drożdży z obecnością jonów żelaza. 
Saccharomyces/Silicon Ferment. 
Soluble Collagen. Biologicznie aktywna forma kolagenu o najmniejszej wielkości cząsteczki. Głęboko nawilża, wiąże wilgoć z otoczenia, poprawia elastyczność skóry. Pomaga w redukcji przebarwień. Łagodzi podrażnienia, zaczerwienienia, przyspiesza procesy gojenia. Wzmacnia odporność skóry na działanie promieni słonecznych, alergenów, dotlenia. Pomaga substancjom aktywnym wnikać w głąb skóry. zielony
Helichrysum Stoechas Flower Extract. Wyciąg z kwiatów kocanki. Ma działanie przeciwutleniające (antyoksydant) i antybakteryjne. Poleca się go szczególnie dla cery naczynkowej, z trądzikiem różowatym, podrażnionej i z bliznami potrądzikowymi. 
Propylene Glycol. Nośnik substancji. Dzięki właściwościom higroskopijnym pomaga przenikać składnikom aktywnym w głąb skóry. Oficjalnie nietoksyczny, ale ze względu na swoją higroskopijność właśnie, podejrzewa się, że może przyciągać toksyny i przenosić je w głąb skóry.
Marrubium Vulgare Extract. Wyciąg z ziół szanty zwyczajnej. Koi podrażnioną i swędzącą skórę.
Diazolidinyl Urea. Pochodna mocznika. Konserwant. Jest podejrzany o toksyczność. Pod wpływem temperatury może wydzielać formaldehyd. 
Methylparaben i Propylparaben. Konserwanty. Mają właściwości drażniące. Są alergenami. Ogólnie parabeny podejrzewa się o działanie zaburzające gospodarkę hormonalną organizmu przez ich działanie estrogenne (jednak faktycznie siła działania jest wielokrotnie słabsza niż tego naturalnie wytwarzanego przez organizm). 
Parfum (Fragrance). Kompozycja zapachowa. Niektóre z nich mogą być silnie drażniące i uczulające w zależności od tego, z jakich komponentów została stworzona. 
Hydroxycitronellal. Składnik kompozycji zapachowych. Imituje zapach konwalii i lilii. Potencjalny silny alergen. 
Alpha-Isomethyl Ionone. Substancja zapachowa. Może wywoływać podrażnienia skóry.
Coumarin. Składnik kompozycji zapachowej o przyjemnym zapachy wysuszonej trawy. Jest silnym alergenem. 
Limonene. Substancja zapachowa. Nadaje zapach skórki cytrusowej. Jest silnym alergenem.
Linalool. Substancja zapachowa. Potencjalny silny alergen. Może wywoływać wysypki skórne, podrażniać oczy i przyczyniać się do łuszczycy.



Byłoby całkiem dobrze, gdyby nie konserwant, który może uwalniać formaldehyd i kompozycja zapachowa, która zawiera aż dwa składniki o wysokim ryzyku alergii. Poza tym nie będę narzekać. Aż pięć wyciągów z drożdży, co sprawia, że kosmetyk ma przyjemne, antyoksydacyjne właściwości. Dzięki temu jest dobrym wyborem na dzień. Dobrze patrzy się też na kolagen, w aktywnej biologicznie formie. Dwa ekstrakty roślinne też podwyższają ogólną ocenę.



Jakie są moje odczucia przy stosowaniu tego serum? Bardzo pozytywne. Chociaż skład nie do końca mi się podoba, to działaniu nie mogę nic zarzucić. Uwielbiam je. Daje świetne uczucie nawilżenia. Takie naprawdę mocne. Nie pozostawia na skórze filmu i szybko się wchłania. Dobrze współpracuje z makijażem, a biorąc pod uwagę zawartość antyoksydantów, jest właściwym wyborem na dzień. Ma formę gęstego żelu o przyjemnym, świeżym zapachu. Jeśli to nadal za mało zalet, dodam jeszcze, że jest zapakowany w wygodną buteleczkę z pompką o pojemności 50ml. Koszt, z tego, co widzę w internecie to 19 zł.

Dla takiego działania jestem w stanie wybaczyć mu nieidealny skład. To zdecydowanie mój ulubieniec tego lata!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2014 Pikamadero , Blogger